17-4PH עבור שמן וגז: גזעי שסתומים, פירי משאבה וראש באר
Oct 27, 2026
17-4PH נירוסטה עבור שמן וגז 2026|מחיר, מפרט וספק
17-4PH (UNS S17400) זוכה במקומו בנפט וגז מכיוון שהוא מספק בערךפי שלושה מעוצמת התפוקה של 316L בשבריר מהעלות של סגסוגת ניקל. עבור גבעולים של שסתומים, פירי משאבה וחיפוי ראשי באר, זה כל המקרה העסקי.
כלל אחד עוקף כל החלטה אחרת בדרגה זו:בשירות H₂S (חמוץ), 17-4PH חייב להיות מסופק במצב H1150D (בגיל כפול) בפחות או שווה ל-33 HRC, לפי NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 ו-H1075 נפסלים.גזע שצוין "17-4PH" ללא תנאי הוא אי התאמה שמחכה לקרות.
שני גבולות שקשה לשנן:
- אין להשתמש ב-17-4PH עבור גבעולים של שסתומים בים החשופים לאטמוספרה ימית- פיצוח מתח-קורוזיה של כלוריד חיצוני הוא מצב כשל אמיתי שצבע אינו מתקן. עבור אל 2507 דופלקס, 6Mo, או סגסוגת ניקל.
- חלון השירות הוא בערך -40 מעלות עד +315 מעלות.מעל זה, עבור אלInconel 718.
קנה את זה בתור ברASTM A564 / ASME SA-564(או חישולים לASTM A705 / SA-705), בגיל עדH1150D, עם אEN 10204 3.2 MTRואימות קשיות של 100%.על כל הזמנת שירות חמוץ.
למה 17-4PH, והיכן הוא מתאים בעצם?
17-4PH היא פלדת אל חלד מתקשות משקעים מרטנסיטית - כ-17% Cr, 4% Ni, 4% Cu, בתוספת Nb/Ta. אתה מיישן אותו בטמפרטורה נמוכה (480-621 מעלות) כדי לקבל כוח, והכוח מגיעלְלֹאההתנהגות השבירה והקשה לריתוך של נירוסטה מרטנסיטית 13Cr (410) רגילה.
בנפט וגז השילוב הזה משתלם על חלקים שחייבים להחזיק לחץ, להתנגד לשחיקה ולשרוד נוזלים שנוצרו שאינם חמוצים בצורה אגרסיבית:
|
מחלקת רכיבים |
חלקים אופייניים |
למה 17-4PH |
|
שסתומים |
גבעולים, כדורים, מושבים, שערים, לקצץ |
חוזק + עמידות בפני שחיקה; פרומגנטי אז MPI עובד |
|
משאבות |
פירים, בוכנות, שרוולים |
חוזק עייפות גבוה, מחזיק מימד לאחר ההזדקנות |
|
ראש באר / עץ חג המולד |
קולבים, מנדלים, מצנפים, רכזות, מתאמים |
חוזק בעלות מתונה לעומת Inconel |
|
למטה |
מנדלים, תת, כלי בדיקה, רכיבי BOP |
עמידות SCC ב-H1150D; קשיחות טובה |
|
מחברים |
חתיכים, הברגה (לא תחליף B7 היכן שמותר) |
יחס חוזק לגודל גבוה |
זוהי דרך האמצע החסכונית: חזקה יותר מכל נירוסטה אוסטניטית, זולה יותר מ-Inconel 718 או 925, והרבה יותר ניתנת למרקם מ-410.

17 4תקני PH (ASTM / ASME / API / NACE / ISO)
ציין את התקן והגרסה בכל הזמנת רכש. המינימום של הנכסים ותדירות הבדיקות נבדלים באופן משמעותי בין דרגות ASTM המסחריות לבין מפרט תעופה וחלל הדוק יותר של AMS - עבור אותו מצב נומינלי.
|
טופס מוצר / מגזר |
תקן ראשוני |
הערות |
|
ASTM A564 / A564M (סוג 630) |
מגדיר מצב A ומינימום H900–H1150 |
|
|
ASTM A693 |
טבלאות מאפיינים מקבילים למוצר שטוח |
|
|
ASTM A705 / A705M |
רכזות ראש באר, קולבים, מדרסים |
|
|
ליהוקים |
ASTM A747 (CB7Cu-1 / CB7Cu-2) |
שחקנים מקבילים, תגובה דומה להזדקנות |
|
מקבילות ASME |
SA-564, SA-693, SA-705 |
עבור ציוד לחץ עם חותמת קוד |
|
בר תעופה / פרזול |
AMS 5643 / 5622 |
כימיה הדוקה יותר + שליטה בהרבה |
|
הסמכת שירות חמוץ |
NACE MR0175 / ISO 15156-3 |
תקרת קשיות לפי מצב |
|
ציוד במעלה הזרם (כללי) |
NACE MR0103 / ISO 17945 |
משלים את MR0175 |
|
באר ועץ חג המולד |
API 6A |
מסגרת דירוג חומר + יחסי ציבור |
|
שסתומי צנרת |
API 6D |
מפרט שסתום |
|
חיבורי הברגה |
API 7-2 |
פרופילי חוט סיבוביים |
|
שסתומי בטיחות תת-קרקעיים |
API 14A |
ציוד בטיחות לבור |
|
נְעִילָה |
API 20E |
הברגה מסגסוגת לציוד באתר באר |

הרכב כימי (ASTM A564 / A693, wt%) - קו הבסיס כל MTR חייב לדווח:
|
C |
Cr |
ני |
Cu |
Nb+Ta |
Mn |
סִי |
P |
S |
|
פחות או שווה ל-0.07 |
15.0–17.5 |
3.0–5.0 |
3.0–5.0 |
0.15–0.45 |
פחות או שווה ל-1.00 |
פחות או שווה ל-1.00 |
פחות או שווה ל-0.040 |
פחות או שווה ל-0.030 |
הבלתי נתון למשא ומתן: כלל השירות החמוץ של NACE MR0175 / ISO 15156
זהו כלל היישום החשוב ביותר עבור 17-4PH בנפט וגז. בסביבות מימן גופרתי (H₂S), אתה עושה זאתלֹאבחר את המצב החזק ביותר. קשיות גבוהה יותר מתאמת ישירות עם רגישות לפיצוח מתח גופרתי (SSC).
NACE MR0175 / ISO 15156-3 ערכות אתקרת קשיות מקסימלית - 33 HRC עבור 17-4PH- ומגביל אילו תנאים מקובלים:
|
מַצָב |
הְזדַקְנוּת |
קשיות (נומינלית) |
מצב שירות חמוץ תחת NACE MR0175 |
|
H900 |
480 מעלות / שעה אחת |
40–47 HRC |
לא מקובל |
|
H1025 |
550 מעלות / 4 שעות |
34–42 HRC |
לא מקובל (דקה נומינלית עולה על 33 HRC) |
|
H1075 |
580 מעלות / 4 שעות |
31–38 HRC |
לא מקובל |
|
H1150 |
620 מעלות / 4 שעות |
28–37 HRC |
מקובל *כל מקרה לגופו*, בכפוף לאימות קשיות פחות או שווה ל-33 HRC |
|
H1150D |
620 מעלות / 4 שעות × 2 (גיל כפול) |
פחות או שווה ל-33 HRC |
התקבל ללא תנאי |
|
H1150M |
760 מעלות + 620 מעלות |
פחות או שווה ל-33 HRC |
מאושר NACE, משיכות מרבית |
ציין H1150D עבור שירות חמוץ. לא H900. לא H1150 "אלא אם כן מאומת."מחזור ההזדקנות הכפול מעדן את המיקרו-מבנה ומחזיק קשיות של 33 HRC או מתחת לכל צורות המוצר וגדלי המקטעים - וזה בדיוק מה שגוף קוד יקבל ללא מאבק.

מאפייני מינימום H1150D (בסיס ASTM A564 / NACE)
|
נֶכֶס |
מִינִימוּם |
|
חוזק מתיחה (Rm) |
860 MPa (125 ksi) |
|
חוזק תשואה של 0.2% (Rp0.2) |
725 MPa (105 ksi) |
|
הַאֲרָכָה |
16% |
|
קַשִׁיוּת |
פחות או שווה ל-33 HRC |
|
Charpy V-notch @ -6 מעלות |
גדול או שווה ל-60 J |
|
Charpy V-notch @ -46 מעלות |
גדול או שווה ל-27 J |
שיעור אימות קשיות
בשדה גז חמוץ חמור (≈27% H₂S, כלוריד עד 80,000 מ"ג/ליטר), תשעה מתוך 185 גבעולי שסתומים תואמי NACE נכשלו תוך 15 חודשים. הגבעולים צוינו H1150פְּלוּסH1150D. כאשר החומר הכושל נמדד, הקשיות חזרה בC32–C33 - מעל C22–C30 שדיווחו על תעודות הטחנה.
החומר היה נכון. המפרט היה נכון. משמעת האימות לא הייתה. לכן המפעילים דורשים כעתאימות קשיות של 100% לפי ASTM E18ודוחות בדיקת טחנה מלאים על כל הזמנת שירות חמוץ.
האזהרה מהחוף
17-4PH הוא חומר שסתום-גזע נפוץ עבורעל החוףושסתומי גוף פלדת פחמן בטמפרטורה נמוכה. זה כןלֹאמוצע עבורגבעולים של שסתומים בים: באטמוספרה ימית, פיצוח מתח-קורוזיה של כלוריד חיצוני הוא מצב כשל אמיתי, והציפוי אינו מפחית אותו. עבור שירות ימי, התשובה היא דופלקס מסוג - 2507 ממשפחת סגסוגת אחרת (UNS S32750), 6Mo (254SMO, UNS S31254), או סגסוגת ניקל - לא מצב שונה של 17-4PH.
אין "אישור NACE"
שלא כמו סימון CE או מונוגרמה API, ישללא אישור NACE של צד שלישיעבור רכיב. תאימות ל-NACE MR0175 / ISO 15156 היא הצהרת היצרן, מגובה במסמכי עקיבות:
- MTRs(EN 10204 3.1 או 3.2) עם תוצאות כימיה, טיפול בחום וקשיות, שניתן לעקוב אחרמַמָשִׁיחלק נמסר;
- WPQRsהצגת ריתוכים כלשהם עומדים במגבלות הקשיות של NACE במצב שלאחר PWHT;
- א כתובהצהרת התאמהמהיצרן.
17-4PH יישומים רכיב צלילה עמוקה

גבעולים של שסתום
הגבעולים נושאים את מומנט הגבעול, את עומס מכסה המנוע, ולעתים קרובות את הדחף מהלחץ 介质. 17-4PH בH1025הוא ברירת המחדל הנפוצה עבורלא חמוץגבעולים בלחץ גבוה (איזון טוב של חוזק וקשיחות). בחָמוּץשירות, זה כןH1150D בלבד.
- קוטרי גזע אופייניים: 20-100 מ"מ (¾-4 אינץ'), אורכים 200-800 מ"מ.
- שסתומים API 6D / API 6A; חומר הגזע נקרא במפרט חומר השסתום.
- פרומגנטי - בדיקת חלקיקים מגנטיים (MPI) לפי ASTM E709 פועלת ישירות. גזע 316 לא יכול להיות MPI באותו אופן.
- שגיאה קריטית שיש להימנע ממנה: ציון "17-4PH stam" ללא תנאי, ולאחר מכן קבלת H900 (40+ HRC) - שהואלא עומד בדרישותלשירות חמוץ וקשה מדי לפרטי מושב/חוטים רבים.
פירי משאבה
פירים זקוקים לחוזק עייפות ויציבות מימדית לאחר ההזדקנות. מכונה נכנסתתנאי א(רך, ~30-33 HRC), ואז גיל.
- קטרים אופייניים: 30–150 מ"מ; אורכים 1-6 מ'.
- H1025 הוא התנאי התואם הרגיל למשאבות יבשות ולא חמוצות; H1150D עבור שירותי חמוץ (למשל מים מופקים, חמוץ גולמי).
- משאבות מי ים משומנות או מי ים גולמיים: 17-4PH הואלֹאחומר הפיר הימני - PREN ≈ 17, ליד 304. השתמש ב-2205 דופלקס או בסגסוגת ניקל. הגבול הוא תכולת כלוריד וקיפאון, לא חובת המשאבה בלבד.
Wellhead & Christmas-Tree Components
מתלים, מדרסים, מכסה מנוע, רכזות ומתאמים פועלים לפי דירוגי לחץ API 6A. אלה הם כמעט תמידמזויף ל-ASTM A705 / SA-705, ולאחר מכן מיושן כפול ל-H1150D לכל חשיפה חמוצה.
- טווח מלאי פרזול בדרך כלל בקוטר 100-600 מ"מ; משקולות מעובדות מוגמרות מ~20 ק"ג עד כמה מאות ק"ג.
- לעתים קרובות נדרשת הסמכה של NORSOK M-650 עבור offshoreחישולים(הערה: מדובר בזיוף, לא בהגבלה של SCC של כלוריד על גזע הימי שלמעלה - מצב כשל שונה).
- מעל ~315 מעלות או בבארות HPHT, המהנדסים עולים ל-Inconel 718; חוזק 17-4PH ועמידות בפני קורוזיה שניהם מתכלים מעבר לתקרה זו.
17-4PH מאפיינים מכניים לשירותי נפט וגז
|
מַצָב |
מתיחה (MPa) |
תשואה (MPa) |
ארוך. % |
קַשִׁיוּת |
NACE חמוץ |
|
H900 |
גדול או שווה ל-1,310 |
גדול או שווה ל-1,170 |
גדול או שווה ל-10 |
40–47 HRC |
לֹא |
|
H1025 |
גדול או שווה ל-1,070 |
גדול או שווה ל-1,000 |
גדול או שווה ל-12 |
34–42 HRC |
לֹא |
|
H1150 |
גדול או שווה ל-931 |
גדול או שווה ל-724 |
גדול או שווה ל-16 |
28–37 HRC |
כל מקרה לגופו |
|
H1150D |
גדול או שווה ל-860 |
גדול או שווה ל-725 |
גדול או שווה ל-16 |
פחות או שווה ל-33 HRC |
כן (ללא תנאי) |
הנחיות עיצוב:H1025 הוא ברירת המחדל המאוזנת עבור שסתומים ופירי משאבה שאינם חמוצים. H1150D הוא חובה עבור חמוץ. H900 שייך רק לחלקים יבשים, לא קורוזיביים, קריטיים לחוזק (סיכות מפעיל, חומרה מבנית לא רטובה) - לעולם לא ברכיב רטוב או חמוץ.
17 4PH עגול בר גודל מלאי ומשקל
מוט עגול הוא חומר הזנה הדומיננטי לגבעולים ולפירים. הטבלה שלהלן מציגה נתוני משקל אמיתיים של H1150D (ק"ג למטר ליניארי) - השתמשו בו כדי להתאים לגודל מלאי גולמי ולהעריך את עלות החומר לפני העיבוד.
|
קוטר (מ"מ) |
ק"ג/מ"ר |
קוטר (מ"מ) |
ק"ג/מ"ר |
|
25.4 |
4.2 |
101.6 |
64.7 |
|
31.75 |
6.2 |
114.3 |
80.3 |
|
38.1 |
9.2 |
127 |
100 |
|
44.45 |
12.1 |
152 |
147 |
|
50.8 |
16.2 |
203.4 |
261 |
|
57 |
19.9 |
254 |
402 |
|
63.5 |
25.0 |
305 |
580 |
|
76.2 |
36.8 |
355.6 |
797 |
|
91 |
52.2 |
- |
- |
מלאי בר זמין בדרך כלל מØ 6 מ"מ עד 800 מ"מ(ASTM A564); פרזול מטילי/מדרגות בקוטר 600 מ"מ ומעלה. אורכים בדרך כלל 3-6 מ', חתוכים לאורך לפי בקשה.
מודול מחיר 17-4PH - לפי מידה ומשקל (2026)
כל הדמויות למטה הןטווחי תקציב אינדיקטיביים לשנת 2026, EXW/FOB, מחלק אחד עד מגרש קטן, מאומת מול מערכי נתונים מרובים של ספקים ושוק. הצעת המחיר שלך נעה עם רמת הסמכה, כמות, אזור ותוספת ניקל/נחושת.ציין תמיד את המצב והתעודה לפני השוואת מחירים.
הנחות חומר בסיס המשמשות בטבלאות:
- מסחרי, בר עם אישור NACE H1150D (EN 10204 3.1):$5.00–7.00 לק"ג
- Aerospace AMS 5643 בר (עקיבות מלאה, UT, macroetch):$15.00–22.00 לק"ג
- פרזול (A705, עיבוד גס):$10.00–22.00 לק"גתלוי בתעודה
מוט עגול - מחיר למטר (מוסמך מסחרי H1150D לעומת AMS)
|
קוטר (מ"מ) |
ק"ג/מ"ר |
$/מיליון מסחרי |
AMS $/m |
|
44.45 |
12.1 |
$61–85 |
$182–266 |
|
50.8 |
16.2 |
$81–113 |
$243–356 |
|
76.2 |
36.8 |
$184–258 |
$552–810 |
|
101.6 |
64.7 |
$324–453 |
$971–1,423 |
|
127 |
100 |
$500–700 |
$1,500–2,200 |
|
203.4 |
261 |
$1,305–1,827 |
$3,915–5,742 |
רכיב מוגמר - עלות משוערת (חתיכה בודדת, מוסמך H1150D מסחרי)
|
רְכִיב |
גודל גולמי |
גלם wt |
חומר $ |
סיום משוער $* |
|
גזע שסתום |
Ø44.45 × 450 מ"מ |
5.5 kg |
$27–38 |
$120–180 |
|
גזע שסתום (גדול) |
Ø57 × 600 מ"מ |
11.9 kg |
$60–83 |
$180–260 |
|
פיר משאבה |
Ø76.2 × 2,000 מ"מ |
73.6 kg |
$368–515 |
$900–1,300 |
|
פיר משאבה (כבד) |
Ø101.6 × 3,000 מ"מ |
194 kg |
$970–1,360 |
$1,800–2,600 |
|
פרזול קולב באר |
Ø250 מ"מ, גימור ~120 ק"ג |
מלאי של ~160 ק"ג |
$1,600–3,520 |
$3,500–5,500 |
|
חישול מנוע / מכסה מנוע |
Ø350 מ"מ, גימור ~300 ק"ג |
מלאי של ~380 ק"ג |
$3,800–8,360 |
$8,000–13,000 |
הערכה מוגמרת=חומר + עיבוד גס/גימור + טיפול בחום H1150D + UT (ASTM A388) + 100% אימות קשיות (ASTM E18) + EN 10204 3.2 MTR + הברגה (API 7-2 אם רלוונטי). עיבוד שבבי/QA מוסיף בערך $80-180 לק"ג מוגמר* תלוי במורכבות.
מה מזיז את המחיר 17-4PH?
- מַצָב:מצב A הוא הזול ביותר (ללא התיישנות). H1150D מוסיף מחזור הזדקנות שני + אימות. H900 מוסיף את העיבוד התרמי ביותר.
- הסמכה:3.1 → 3.2 מוסיף ~8-15%; אימות NACE מוסיף בדיקות; AMS 5643 מוסיף 40-100% על פני מסחרי.
- טוֹפֶס:סרגל הוא ה-$/kg הנמוך ביותר; פרגיות נושאות חישול + פרמיית תשואה; מלאי טחון דיוק מוסיף עוד יותר.
- כַּמוּת:חום טחנה של 5 טון מנצח הזמנה של 50 ק"ג לניסיון ב-20-40% לק"ג.
- אֵזוֹר:בר מסחרי ממקור סין נמצא ב-20-40% מתחת למיקום האירופאי/צפון אמריקאי עבור כיתה שווה.
רשימת רשימת החלטות - ציון 17-4PH עבור O&G
1. האם יש H₂S (שירות חמוץ)?כן ← צייןH1150D, פחות או שווה ל-33 HRC, NACE MR0175 / ISO 15156-3. לְהַפְסִיק. לא → עבור ל-2.
2. האם הוא חשוף באטמוספירה ימית/ימית?כן →אין להשתמש ב-17-4PHעבור גבעולים חיצוניים; בחר 25-7 דופלקס, 6Mo, או סגסוגת ניקל. לא → עבור ל-3.
3. חוזק מרבי של הדרייבר, לא/קורוזיבי קל?כן → H900 עבור חומרה מבנית יבשה (לא רטובה) בלבד. אחרת → 4.
4. מאזן חוזק + קשיחות (חיפוי שסתומים, פיר משאבה, שירות קרקע)? → H1025.
5. עמידות SCC חמוצה או מקסימלית / קשיחות בטמפ' נמוכה? → H1150D.
6. טמפרטורת שירות מעל ~315 מעלות או HPHT?← לעלות לInconel 718; 17-4PH בחוץ.
7. ציין את התקן והגרסה:ASTM A564 / A705 (או ASME SA-...); AMS 5643 רק אם נדרשת עקיבה בדרגת תעופה וחלל.
8. דרשו את התנאי בתעודה- "17-4PH" לבדו אינו שלם. ציין את H900/H1025/H1150D במפורש.
9. דרוש EN 10204 3.2 MTR + 100% אימות קשיות (ASTM E18)על כל הזמנת שירות חמוץ.
10. דרוש UT (ASTM A388) ו-MPI (ASTM E709)עבור חלקים מורטבים מחושלים / קריטיים.
11. אשר את הליך הריתוך (אם מרותך):הזדקנות לאחר ריתוך משחזרת את חוזק HAZ; לאמת קשיות NACE במצב שלאחר PWHT.
12. אשר כיווץ ממדי:ההזדקנות מתכווצת ~0.04-0.06% (H900) עד ~0.09-0.12% (H1150). מכונה מחוספס במצב A, גיל, ואז מכונת גימור - או החל את ההיסט.
שאלות נפוצות:
האם 17-4PH מאושר לשירות חמוץ תחת NACE MR0175?
כן, אבל רק במצב H1150D (בגיל כפול) בפחות או שווה ל-33 HRC, לפי NACE MR0175 / ISO 15156-3. H900, H1025 ו-H1075 אינם קבילים.
איזה מצב של 17-4PH תואם ל-NACE?
H1150D מתקבל ללא תנאי. H1150 מתקבל כל מקרה לגופו רק אם קשיות מאומתת פחות או שווה ל-33 HRC. כל דבר חזק יותר (H900/H1025/H1075) נפסל.
האם ניתן להשתמש ב-17-4PH עבור גבעולים של שסתומים בים?
לא מומלץ. באטמוספרה ימית, פיצוח מתח-קורוזיה של כלוריד חיצוני הוא מצב כשל אמיתי שהציפוי אינו מפסיק. השתמש 25-7 דופלקס, 6Mo, או סגסוגת ניקל עבור גבעולים offshore.
מהי הקשיות המקסימלית עבור 17-4PH בשירות H₂S?
33 HRC, לפי NACE MR0175 / ISO 15156-3. אימות זה על 100% מהחלקים החמוצים עם תעודות ASTM E18 - בלבד אינו מספיק.
האם H1150 זהה ל-H1150D?
מס' H1150 הוא מחזור יישון בודד בן 4 שעות ב-621 מעלות (קשיות 28-37 HRC, בחלקו מעל גבול ה-NACE). H1150D מיושן כפול (שני מחזורים רצופים) ובאופן עקבי מחזיק פחות או שווה ל-33 HRC - התנאי שצוין עבור שירות חמוץ.
איזה מפרט ASTM מכסה 17-4PH בר לנפט וגז?
ASTM A564 / A564M (סוג 630) עבור סרגל, חוט וצורות; ASTM A705 עבור פרזול; ASTM A693 עבור צלחת/גיליון. מקבילות ASME הן SA-564, SA-705, SA-693.
איזה תקן API מכסה רכיבי באר 17-4PH?
API 6A שולט בציוד ראשי באר ועץ חג המולד. API 6D מכסה שסתומי צינור; API 7-2 מכסה חיבורי הברגה; API 14A מכסה שסתומי בטיחות תת-קרקעיים.
האם אתה יכול לרתך גבעולים של שסתומים 17-4PH?
כן - בניגוד ל-410 מרטנסיטיק אל חלד, 17-4PH ניתן לריתוך סביר. יישון לאחר ריתוך מחזיר את החוזק ב-HAZ. עבור שירות חמוץ, אמת את מגבלות הקשיות של NACE במצב שלאחר PWHT.
איזו מגבלת טמפרטורה חלה על 17-4PH בנפט וגז?
בערך −40 מעלות עד +315 מעלות רציף. מעל זה, חוזק ועמידות בפני קורוזיה יורדים; מהנדסים עוברים לאינקונל 718 עבור בארות HPHT.
למה לציין H1150D במקום H1150 לשירות חמוץ?
מכיוון שהקשיות הנומינלית של H1150 (28–37 HRC) יושבת בחלקה מעל תקרת NACE של 33 HRC. ההזדקנות הכפולה של H1150D מחזיקה בצורה מהימנה פחות או שווה ל-33 HRC בכל הקטעים - ללא הימור בין חום לחום.
כמה עולה 17-4PH לק"ג ב-2026?
סרגל H1150D מסחרי עומד על 5-7 דולר לק"ג; בר תעופה AMS 5643 $15–22/ק"ג; פרזול 10-22 דולר לק"ג. תנאי א' הוא הזול ביותר; יישון והסמכה מוסיפים עלות.
מה ההבדל בין 17-4PH ל-13Cr (410) לגזעי שסתומים?
שניהם מרטנסיטים, אבל 17-4PH מוקשה במשקעים (תפוקה ~725–1,170 MPa לעומת ~550 MPa של 410) וגזרה ניתנת לריתוך. 410 הרבה יותר עבור שירות חמוץ חייב להיות חישול רך עד פחות או שווה ל-22 HRC; 17-4PH H1150D מגיע לפחות או שווה ל-33 HRC עם חוזק גבוה בהרבה.
האם 17-4PH צריך תעודת NACE?
לא קיים אישור NACE של צד שלישי. תאימות היא הצהרת היצרן המגובה על ידי EN 10204 MTRs, WPQRs והצהרת התאמה - הכל ניתן לעקוב אחר החלק שנמסר.
האם 17-4PH יכול להחליף את Inconel 718 בשירות ראש באר?
רק מתחת ל-315 מעלות ובשימוש מאכל בינוני, ללא HPHT. מעל זה, או בארות חמוצות/HPHT אגרסיביות, Inconel 718 הוא השלב הנכון.
באיזה טווח מידות זמין בר עגול 17-4PH?
מלאי מ-Ø 6 מ"מ עד 800 מ"מ (ASTM A564), אורכים 3-6 מ', חתוכים לאורך. פרזול מגיע לקוטר של 600 מ"מ+. נתוני משקל למטר ניתנים בסעיף 6.
הפניותתקנים (סמכותיים):
ASTM A564 / A564M - מוטות, חוטים וצורות מפלדת אל-חלד מתקשות משקעים (סוג 630)
ASTM A693 - לוחות, יריעות ורצועות מפלדת אל חלד מתקשות משקעים
ASTM A705 / A705M - פרזול פלדת אל חלד התקשחות משקעים
ASME SA-564 / SA-693 / SA-705 - מפרטים מקבילים לקוד
AMS 5643 / AMS 5622 - סרגל תעופה וחלל
NACE MR0175 / ISO 15156-3 - מגבלות קשיות שירות חמוץ
NACE MR0103 / ISO 17945 - ציוד במעלה הזרם
API 6A, API 6D, API 7-2, API 14A, API 20E
ASTM A388 (UT), ASTM E18 (קשיות), ASTM E8/E23 (מכני), ASTM E709 (MPI)
EN 10204 - סוגי דוחות בדיקת חומרים (3.1 / 3.2)
למידע נוסף:
נירוסטה 17-4PH: המדריך ההנדסי המלא
H900 לעומת H1025 מול H1150: איזה מצב עליך לציין?
17-4PH מחיר 2026: USD/kg לפי טופס, מצב והסמכה
17-4PH לעומת 316L: חוזק, קורוזיה ועלות
17-4PH לעומת 15-5PH: איזה PH אל חלד כדאי לציין?
עיבוד שבבי 17-4PH: הקשחת עבודה (כלים והזנות)







