Hastelloy C22 מול C276

Sep 04, 2026

Hastelloy C22 נגד C276|ההבדל בין C22 ל-C276

 

Hastelloy C22 לעומת C276: Hastelloy C22 מתנגד טוב יותר לחמצן וחומצות מעורבות; C276 מכיל יותר מוליבדן וטונגסטן, נשאר טוב יותר בחומצות מפחיתות טהורות כמו חומצה הידרוכלורית חמה ועולה 15-25% פחות.

 

  • סגסוגת C22:Hastelloy C22, UNS N06022, W.Nr.2.4602, NiCr21Mo14W
  • סגסוגת C276:Hastelloy C276, UNS N10276, W.Nr. 2.4819, NiCr16Mo15W

 

קונה שלח לנו דוא"ל בחודש שעבר עם מפרט שקרא "Hastelloy C276 או שווה ערך." היישום היה כור שטיפל בחומצה חנקתית-גופרית מעורבת עם העברת כלוריד. "או שווה ערך" זה המקום שבו בחירת החומר עולה - מכיוון ש-C22 אינו ירידה-בשווי המקביל עבור C276 בשירות זה, ו-C276 אינו שווה ערך עבור C22 בשירות שלך.

 

Hastelloy C22 לעומת C276: איך לבחור?

 

דְרִישָׁה חומר מומלץ לְנַמֵק
חומצות מחמצנות/מצמצמות מעורבות (HNO₃ + HCl, כלוריד ברזל) C22 (N06022) ~22% Cr יוצר סרט פסיבי יציב ששורד התקפת חמצון
חומצה הידרוכלורית חמה טהורה (ללא חומרים מחמצנים) C276 (N10276) Mo גבוה יותר (16%) + W נותנים שיעורי קורוזיה נמוכים יותר בהפחתת חומצות
קורוזיה של מי ים/כלוריד וקורוזיה C22 (אזור התזה), C276 (חריצים עמוקים) ל-C22 יש Cr גבוה יותר וטמפרטורת בור קריטית; ל-C276 יש Mo גבוה יותר עבור חריצים הדוקים
הסרת גזי פליטה (FGD) C22 לחמצון אזורי יציאה/חימום חוזר; C276 להפחתת הבליעה C22 פותח למטרה-לתנאי חמצון FGD
כלור רטוב, היפוכלוריט, כלור דו חמצני שניהם, C22 מועדף מעט בשירות חמצון כלוריד שתיהן הן בין הסגסוגות הבודדות ששורדות כלור רטוב
תרופות / עיבוד ביולוגי (ASME BPE, CIP/SIP) C22 מוסמך ל-ASME BPE; C276 לא
גז חמוץ (NACE MR0175 / ISO 15156) שניהם מקובלים שיא מסלול ארוך C276 למטה; C22 מועדף עליון
שירות-רגיש לתקציב, מוכח מפחית-שירות חומצה C276 זול ב-15-25% מ-C22 בצורה מקבילה
סכנת קורוזיה של אזור ריתוך- בחומרי חמצון, ללא PWHT אפשרי C22 נועד לעמוד בפני משקעים HAZ; ניתן לריתוך כמו-מרותך

C22 היא סגסוגת הספקטרום המשופרת, הרחבה יותר- - בחר אותה כאשר הסביבה מתחמצנת, מעורבת או בלתי צפויה; C276 נותרה סגסוגת הייחוס לשירות הפחתת-חומצה טהור ולפרויקטים שבהם היסטוריית האספקה ​​הארוכה יותר שלו והעלות הנמוכה יותר מנצחות.

 

מה זה Hastelloy C276?

 

Hastelloy C22 (UNS N06022): סגסוגת ניקל-כרום-מוליבדן-טונגסטן שהוצגה על ידי היינס אינטרנשיונל בשנות ה-80, פותחה במיוחד כדי לסגור את הפערים ש-C276 השאירו באמצעי חמצון ובאזורים המושפעים בחום-. הכרום הועלה ל-~22% והפחמן התהדק, מה שהעניק לו מעטפת קורוזיה רחבה יותר מכל סגסוגת קודמת של משפחת C-.
צורות נפוצות: לוח/יריעה (ASTM B575), צינור/צינור ללא תפרים (B622), צינור מרותך (B619/B626), בר (B574), פרזול כולל. אוגנים (B564), אביזרי (B366).
DIN 2.4602 (NiCr21Mo14W), JIS NW 6022, GB NS3308.

 

מה זה Hastelloy C22?

 

Hastelloy C276 (UNS N10276): סוס העבודה של משפחת C- מאז שנות ה-60, ועדיין סגסוגת הניקל העמידה ביותר בפני קורוזיה- בעולם. הנוסחה שלו - ~57% Ni, ~16% Cr, ~16% Mo, ~4% W - עברה אופטימיזציה לעמידות בפני חומצות מפחיתות וכלוריד-קורוזיה מקומית. עשורים של נתוני שירות קיימים על פני עיבוד כימי, FGD, הלבנת עיסת, ונפט וגז חמוץ.
אותם תקנים של מוצר- כמו C22: לוח B575, צינור ללא תפר B622, צינור מרותך B619/B626, בר B574, פרזול B564, אביזרי B366.
DIN 2.4819 (NiMo16Cr15W), JIS NW 0276, GB NS334.

 

Hastelloy C22 לעומת C276: הרכב כימי

 

אֵלֵמֶנט C22 (N06022) % C276 (N10276) %
ניקל (ני) יתרה (~56) יתרה (~57)
Chromium (Cr) 20.0–22.5 14.5–16.5
מוליבדן (מו) 12.5–14.5 15.0–17.0
טונגסטן (W) 2.5–3.5 3.0–4.5
ברזל (Fe) 2.0–6.0 4.0–7.0
קובלט (Co) פחות או שווה ל-2.5 פחות או שווה ל-2.5
פחמן (C) פחות או שווה ל-0.015 פחות או שווה ל-0.010
מנגן (Mn) פחות או שווה ל-0.50 פחות או שווה ל-1.00
סיליקון (Si) פחות או שווה ל-0.08 פחות או שווה ל-0.08
ונדיום (V) פחות או שווה ל-0.35 פחות או שווה ל-0.35

C22 נושא כ-6 נקודות אחוז יותר כרום (20-22.5% לעומת 14.5-16.5%) ו-2-3 נקודות פחות מוליבדן (12.5-14.5% לעומת 15-17%). הכרום מניע את עמידות החומצה-מחמצת; מוליבדן וטונגסטן מונעים-את ההתנגדות לחומצה.

 

Hastelloy C22 נגד C276: מאפיינים מכניים

 

נכס (לוח ASTM B575, מינימום) C22 (N06022) C276 (N10276)
חוזק מתיחה (MPa) 690 (דקה) 690 (דקה)
חוזק תפוקה, 0.2% היסט (MPa) 310 (דקה) 283 (דקה)
התארכות (%) 45 (דקה) 40 (דקה)
קשיות (HRB) פחות או שווה ל-100 פחות או שווה ל-100
צפיפות (g/cm³) 8.69 8.89
טווח התכה (מעלה) 1357–1400 1325–1370
מודול האלסטיות (GPa) ~206 ~205
טמפרטורת עיצוב ASME מקסימלית (מעלה) ~677 (1250 מעלות פרנהייט) ~677 (1250 מעלות פרנהייט)

מבחינה מכנית, C22 ו-C276 הם ליד תאומים - חוזק מתיחה מינימלי זהה ל-690 MPa, והתפוקה המינימלית של C22 מעט גבוהה יותר (310 לעומת 283 MPa). אף סגסוגת לא נבחרת על פני האחרת עבור חוזק.

 

Hastelloy C22 לעומת C276: עמידות בפני קורוזיה

 

סְבִיבָה C22 (N06022) C276 (N10276) זוֹכֵה
חומצה הידרוכלורית, חמה וטהורה (מצמצמת, ללא חומרים מחמצנים) טוב מאוד עד ~60 מעלות תלוי בריכוז מעולה לטמפרטורות/ריכוזים גבוהים יותר C276
חומצה גופרתית, מדוללת (צד מפחית) טוב - טוב מאוד טוב מאוד C276 (קל)
חומצה גופרתית עם מזהמים מחמצנים טוב מאוד טוֹב C22
חומצה חנקתית, מחמצנת מְעוּלֶה טוֹב C22
חומצות מעורבות (HNO₃ + HCl, סוג-aqua regia) מְעוּלֶה טוֹב C22
תמיסות כלורי ברזל / כלורי קופרי מְעוּלֶה טוֹב C22
גז כלור רטוב, היפוכלוריט, ClO₂ מְעוּלֶה מצוין (שיא שטח ארוך) קשר - C22 מועדף בשירות חמצון כלוריד
מי ים - בורות/נקיק מצוין (CPT גבוה יותר) מעולה (חזק יותר בחריצים הדוקים) אזור התזה C22 / חריץ עמוק C276
קונדנסט גז פליטה (SO₂/HCl) מְעוּלֶה מְעוּלֶה C22 באזורי חמצון; C276 באזורי צמצום
אצטית/פורמית (חומצות אורגניות) מְעוּלֶה מְעוּלֶה עֲנִיבָה
קאוסטית (NaOH), טמפרטורה גבוהה טוֹב טוֹב עֲנִיבָה
חמצון-בטמפרטורה גבוהה (אוויר, ~650 מעלות) טוב מאוד טוֹב C22

בסביבות מחמצנות וחומצות מעורבות, C22 מחזיק מעמד יותר מ-C276; בחומצות מפחיתות טהורות כמו חומצה הידרוכלורית חמה, C276 היא הסגסוגת הטובה יותר.

 

Hastelloy C22 לעומת C276: מחיר

 

רכיב עלות C22 (N06022) C276 (N10276)
צלחת, 6–12 מ"מ (דולר ארה"ב/ק"ג, אמצע 2026) 45–65 38–55
גיליון, 2 מ"מ (דולר ארה"ב/ק"ג) 55–70 45–60
צינור ללא תפרים, Sch 40 (USD/kg) 68–95 55–80
סרגל / סרגל עגול (דולר ארה"ב/ק"ג) 48–65 38–55
אביזרים / אוגנים (דולר ארה"ב/ק"ג) 75–110+ 60–95+
צלחת מקומית בסין (CNY/ק"ג, אמצע 2026) ~320–420 ~280–380
העלאת הסמכה (EN 10204 3.1/3.2, NACE) +10–30% +10–30%
מדד העלות היחסית (לוחית C276=1.0) ~1.15–1.25 1

C22 עולה בערך 15-25% יותר מ-C276 בצורת מוצר שווה ערך - בערך 45-65 דולר לק"ג לעומת 38-55 דולר לק"ג לצלחת באמצע 2026. הפרמיה מגיעה מתכולת כרום גבוהה יותר, חלון הרכב הדוק יותר והיקפי ייצור קטנים יותר.

 

Hastelloy C22 נגד C276: בחירת יישום אמיתי

 

בפועל, C22 מנצח במקום שבו הזרם מתחמצן או נע בין חמצון להפחתה, ו-C276 מנצח כאשר השירות הוא חומצה מצמצמת מתועדת.

 

יישום 1: ניקוי גז פליטה (FGD).

בעיה: תמיסת הסופג מצטמצמת (SO₂, כלורידים, pH נמוך), אבל אזורי היציאה, המחמם מחדש והגזים-מתחמצנים כשהקונדנסט פוגש אוויר.
מומלץ: C22 עבור צינורות יציאה, צינורות חימום חוזרים, ובולמים; C276 (או אפילו C22) עבור לולאת הבולם המצמצמת.
סיבה: C22 פותח בחלקו עבור החובה המדויקת הזו - מחמצן קונדנסט FGD הוא הדשא הביתי שלו, ושלמות -אזור הריתוך כמו-חומרים מרותכים בייצורי קיר דקים- גדולים.

 

יישום 2: חידוש חומצה הידרוכלורית / קו כבישה

בעיה: HCl חם-ללא אוויר בריכוז של 15-30%, ללא זיהום ברזל.
מומלץ: C276.
סיבה: חומצה מפחיתה טהורה היא בדיוק המקום שבו ה-Mo הגבוה של C276 משלם. C22 עובד בתנאים מתונים יותר, אבל בחלק העליון של מעטפת הטמפרטורה/ריכוז של HCl C276 נותן קצב קורוזיה נמוך יותר - ואם החומצה באמת טהורה וחמה, B3 (N10675) מנצח את שניהם.

 

יישום 3: צנרת עליון בים המטפלת במי ים עם הזרקת כלור

בעיה: התזות-אזור ומי ים עם כלור עם מינון ביוציד מחמצן לסירוגין.
מומלץ: C22.
סיבה: כרום גבוה יותר מעניק ל-C22 טמפרטורת חריפות קריטית גבוהה יותר במי ים חמימים עם כלור, והתנודות הביוצידיות המחמצנות מעדיפות את הסרט הפסיבי שלו. בסדקים עמוקים, חמים וצמודים (למשל, מחברים תת-מימיים, כלים למטה), היתרון המוליבדן של C276 ורשומת השירות החמוצה הארוכה יותר- נותנים לו לעתים קרובות את הבחירה.

 

Hastelloy C22 VS C276: Offshore Topside Piping Handling Seawater With Chlorine Injection

 

יישום 4: ציוד ראש באר גז חמוץ ובור (NACE MR0175)

בעיה: H₂S + כלורידים + CO₂ בטמפרטורה ולחץ גבוהים.
מומלץ: C276 לרכיבי ראש באר בבור/בטמפרטורה-גבוהה; C22 יותר ויותר עבור הצד העליון שבו מופיעים נוזלי השלמה מחמצנים ותמלחות מעורבות.
סיבה: שניהם עומדים בתקן NACE MR0175/ISO 15156 עבור שירות חמוץ. ל-C276 יש את הרקורד הארוך יותר למטה, והוא ברירת המחדל בסכימות השלמות רבות; המעטפה הרחבה יותר של C22 מתאימה לסביבות הזרקה כימית-.

 

מוצרים קשורים

Hastelloy C276 צינור מרותך

Hastelloy C276 Pipe

צלחת Hastelloy C276

Hastelloy C276 אוגן

Hastelloy C22 Pipe

גיליון Hastelloy C22

Steel pipes, plates, round bars, pipe fittings, flanges suppliers

 

שאלות נפוצות:

 

1. האם Hastelloy C22 עדיף על C276?

אין מנצח אוניברסלי. C22 מתנגד טוב יותר לחמצן וחומצות מעורבות ויש לו מעטפת קורוזיה כוללת רחבה יותר; C276 נשאר טוב יותר בחומצות מפחיתות טהורות כמו חומצה הידרוכלורית חמה ועולה 15-25% פחות. בחר לפי כימיה של שירות, לא לפי מוניטין.

 

2. מה ההבדל במחיר בין C22 ל-C276?

C22 בדרך כלל עולה ב-15-25% בצורת מוצר שווה ערך - אמצע 2026 תמחור צלחות הוא בערך 45-65 דולר לק"ג עבור C22 לעומת 38-55 דולר לק"ג עבור C276.

 

3. האם C22 יכול להחליף את C276?

מוּגבָּל. C22 מחליף את C276 ברוב שירותי החמצון והחומצה המעורבת-, ולעתים קרובות הוא הבחירה הבטוחה יותר כאשר הכימיה אינה ידועה. אבל בחומצה הידרוכלורית טהורה ומפחיתה חמה, C276 (או B3) נותן שיעורי קורוזיה נמוכים יותר, וזמינות המלאי של C276 והרקורד של 60 שנה שומרים על ברירת המחדל בשירות הפחתת מוכח.

 

4. מה עדיף לחומצה הידרוכלורית?

C276. תכולת המוליבדן הגבוהה יותר שלו (15-17% לעומת 12.5-14.5% של C22 נותנת שיעורי קורוזיה נמוכים יותר ב-HCl חם וטהור. אם החומצה חמה מאוד וללא חומרי חמצון לחלוטין, Hastelloy B3 מתעלה על שני - ואם קיימים יוני ברזל, C22 הוא למעשה הבטוחה מבין שתי הדרגות C-.

 

5. מה ההבדל בין UNS N06022 ל-UNS N10276?

N06022 הוא C22: ~22% כרום, ~13.5% מוליבדן - מותאם לחמצן וחומצות מעורבות. N10276 הוא C276: ~16% כרום, ~16% מוליבדן - מותאם להפחתת חומצות וקורוזיה מקומית. הסחר בכרום-עבור-מוליבדן הוא כל הסיפור.

 

6. מהי טמפרטורת השירות המקסימלית של C22 ו-C276?

עיצוב קוד ASME מגביל את המכסה בסביבות 677 מעלות (1250 מעלות F). אף אחד מהם לא אמור לראות -שירות ארוך טווח בטווח של 538-760 מעלות, שבו משקעים בשלב-משניים יכולים לשבור את הסגסוגת ולחתוך את עמידות בפני קורוזיה. עבור עבודה מתמשכת מעל ~650 מעלות, בחר משפחת סגסוגת אחרת.

 

7. מדוע C22 יקר יותר מ-C276?

C22 נושא יותר כרום, דורש חלון הרכב הדוק יותר ובקרת ייצור הדוקה יותר, ומיוצר בנפחים קטנים יותר מה-C276 שנמצא בכל מקום. כאשר מחירי המוליבדן עולים, הפער מצטמצם מכיוון ש-C276 נושא יותר מהמו היקר.

 

8. מה עדיף להסרת גזי פליטה (FGD)?

C22 הוא הבחירה עבור אזורי צינור יציאת החמצון, המחמם מחדש וערימת הגז-; C276 (או C22) מטפל בלולאת הרחצה המפחיתה. C22 פותח בחלקו עבור קונדנסט מחמצן FGD ומתפקד בצורה הטובה ביותר היכן שהגז הופך לחמצון.

 

9. למי יש עמידות טובה יותר בבור, C22 או C276?

שניהם יוצאי דופן. הכרום הגבוה יותר של C22 נותן טמפרטורת פיתול קריטית גבוהה יותר בשירות כלוריד מחמצן (אזורי התזה, מי ים עם כלור); המוליבדן הגבוה של C276 חזק מעט יותר בסדקים הדוקים וחמים. גם לא יכנס לשירות מי ים רגיל במקום שבו סופר דופלקס יעשה זאת.

 

10. האם C22 ו-C276 שוות ערך בסטנדרטים כלשהם (DIN, JIS, GB)?

C22 הוא DIN 2.4602 / NiCr21Mo14W, JIS NW 6022, GB NS3308. C276 הוא DIN 2.4819 / NiMo16Cr15W, JIS NW 0276, GB NS334. הייעודים השונים ממפים לאותן סגסוגות, אך מספרי UNS N06022 ו-N10276 הם הדרך החד משמעית להזמין.

 

11. איזו סגסוגת חזקה יותר, C22 או C276?

הם למעשה שווים. חוזק מתיחה מינימלי הוא 690 MPa עבור שניהם (ASTM B575); התשואה המינימלית של C22 היא 310 MPa לעומת 283 MPa של C276, וההתארכות המינימלית של C22 מעט גבוהה יותר (45% לעומת 40%). אף כיתה לא נבחר על פני השני מסיבות מכניות.